5 ieguvumi no sadarbības ar mākslas konsultantu

Viena no Art Experts darbības jomām ir mākslas konsultācijas.
Ko tad īsti dara mākslas konsultants? Īsi definējot, tas ir profesionālis, kurš jums pateiks, ka Purvītis, kuru vēlaties iegādāties, patiešām ir Purvītis, nevis viltojums; kā arī pastāstīs, kāpēc kāda mākslinieka viens darbs ir vērtīgāks par citu. Mākslas konsultants pastāstīs arī to, kāpēc visi darbi, kas gleznoti uz audekla ar eļļas krāsām, nav gleznas un atturēs no mazvērtīgu darbu pirkšanas, bet pievērsīs uzmanību jums piemērotiem mākslas darbiem.
Art Experts dibinātāja Inga Bunkše ir ieguvusi akadēmisku izglītību mākslas vēsturē un jau 20 gadus pārzina mākslas tirgu. Mūsu zināšanas mākslas nozarē ļaus kolekcionāriem atvieglot mākslas darbu iegādi, kolekciju veidošanu, uzskaiti un visas ar to saistītās jomas.

Kādi ir jūsu ieguvumi no sadarbības ar Art Experts

Art Experts piedāvā plašu pakalpojumu klāstu, sākot ar jaunu kolekcionāru izglītošanu un atsevišķu mākslas darbu iegādi mājai vai birojam, līdz stratēģiskai mākslas darbu kolekcijas plāna izveidei.  Mēs izmantojam savu pieredzi, lai palīdzētu klientiem veikt labākus pirkumus, kas izturēs laika pārbaudi.

Ko Art Experts jums sniedz?

1. Zināšanas

Daudzi kolekcionāri bieži vēlas runāt ar kādu, kurš pārzina mākslu. Pārrunāt savas idejas ar profesionāli ir pašsaprotami un var būt noderīgi, lai izprastu mākslas pasaules procesus, aptvertu savas vēlmes un izkristalizētu personīgās mākslas kolekcijas idejas, lai iegādātos vienu konkrētu darbu vai vienkārši paplašinātu savu redzesloku.
Zināšanas sniedz pārliecību par savu uzskatu pareizību, ļauj neskriet pakaļ valdošajām tendencēm un darbiem, bet dod spēju atšķirt izcilus mākslas darbus, to kvalitāti un komponentes, kas to veido.
Art Experts ne vien sniegs jums to, ko vēlaties pašreizējā brīdī, bet palīdzēs jūsu gaumei attīstīties.

2. Drošība

Tā kā māksla ir nemateriāls aktīvs, un tā vērtība nav aprēķināma pēc izlietoto krāsu daudzuma vai audekla metriem, tad nereti jauniem kolekcionāriem ir grūti atšķirt dažādu darbu kvalitāti. Ne vienmēr viss, kas gleznots uz audekla, ir glezna, bet izaicinoši darbi, kas šķietami neatbilst mākslas kritērijiem, ir tā vērti, lai par tiem uzzinātu ko vairāk.  Daudzi kolekcionāri paļaujas uz Art Experts padomiem, lai orientētos laikmetīgās mākslas tendencēs un  notikumos.
Līdzīgi kā vīnzinim ir apmācīts deguns, lai atpazītu izsmalcinātu vīnu, mākslas konsultantam ir “acs”, lai atpazītu mākslu. Māksliniekam raksturīgie otas triepieni, krāsu paletes un kompozīciju smalkās nianses, mākslinieka daiļrades periodi un dzīves gājums – tās ir detaļas kuru iepazīšana aizņem gadus.
Art Experts dalās savās zināšanās par mākslas procesiem, mākslas vēsturi un spēju analizēt mākslas darbu valodu – visus faktorus, kas var ietekmēt objekta vērtību.
Mākslas darba autentiskums, provenance, stāvoklis – arī tie ir nozīmīgi lielumi mākslas darba vērtības noteikšanā. Ar profesionāla mākslas konsultanta palīdzību jūs varat izvairīties no riskiem, kas saistīti ar mākslas iegādi, un aizsargāt savus vērtīgos īpašumus īstermiņā un ilgtermiņā.
Līdzās nemateriālajiem faktoriem, mākslas darbu ekspertīze un vērtēšana, ko nepieciešamības gadījumos veic Art Experts, ir nodrošinājums mākslas autentiskumam un tirgus vērtībai.

3. Laiks

Mākslas pasaule nepārtraukti mainās, un, ja ar mākslu nav saistīta jūsu pamatnodarbošanās, ielekt tajā var būt grūti un tas prasīs ilgu laiku. Art Experts ir informēti par jaunākajām tendencēm,  jauniem māksliniekiem un izmaiņām. Art Experts izmanto savu pieredzi, lai palīdzētu klientam veikt labākus, pārdomātākus pirkumus, kas izturēs laika pārbaudi. Pamata izpratne par jūsu prasībām ietaupīs laiku gan jums, gan konsultantam.
Art Experts, pateicoties savām zināšanām,  palīdzēs kolekcionāriem atrast vai izgatavot mākslas darbu, kas atbilst viņu kvalitātes un vērtību kritērijiem.

4. Stratēģija

Art Experts apsver visu, kas saistīts ar gudru mākslas darbu iegādi. Pirms ieteikt jums mākslas darbus, mēs rūpīgi novērtēsim estētiskās prasības, stilu, vides faktorus, izmērus, jūsu budžeta diapazonu, ņemot vērā māksliniekus un mākslas veidus, kas jūs interesē.
Ja esat topošais kolekcionārs un neziniet ar ko sākt, Art Experts var jums palīdzēt izveidot kolekcijas vīziju un izvirzīt mērķus, kā arī palīdzēt veidot kolekciju.
Esošajiem kolekcionāriem Art Experts piedāvā izveidot datu bāzi, novērtēt esošos darbus un veikt kolekcijas analīzi, lai noteiktu virzienus, kuros kolekciju var attīstīt, dažādot un stiprināt, tā palielinot tās kopējo vērtību.

5. Vide

Neatkarīgi no tā, vai meklējiet vienu mākslas darbu dzīvoklim vai  vairākus darbus birojam vai viesnīcai, Art Experts, sadarbībā ar arhitektiem un interjera dizaineriem,var holistiski radīt vēlamo vidi ar jums ideālajiem mākslas darbiem un to izvietojumu.
Art Experts sāks ar apmeklējumu, lai izprastu telpu un noteiktu galvenās mākslas darbu atrašanās vietas un izmērus. Mākslas darba attiecības ar telpu ir rūpīgi jāapsver, lai nodrošinātu, ka darbs papildinās apkārtējo vidi un sniegs jums vēlamās emocijas.